SZERETNÉL EGY PÁLYÁZATI PLUSZ FORRÁST
A KÉPZÉSEID FINANSZÍROZÁSÁRA?
GINOP PLUSZ 3.2.1.-21 III. ÜTEM
Akár 150 millió forint vissza nem térítendő támogatás!
2024. március 5-től elindult a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz 3.2.1 kiemelt projektjének új üteme, amelyben a vállalkozások 15 milliárd forint értékű támogatásra pályázhatnak munkahelyi képzéseik megvalósításához.
A pályázat utolsó beadási határideje 2024.06.30.
Cégünk 2019 óta az IFKA minősített szakértője, így támogatást tudunk nyújtani azoknak a cégeknek, akiknek VALI MINŐSÍTETT SZAKÉRTŐJE (szervezet- folyamat és menedzsmentfejlesztés témában) van szükségük és azoknak is, akik a Munkavállalók képzését szolgáló támogatás – GINOP PLUSZ 3.2.1-21 keretében pályáznak.
A pályázatíró partnerünkkel együttműködve levesszük a pályázó válláról az összes adminisztrációs terhet, és biztosítjuk a képzések korrekt elszámolhatóságát.
Elszámolható költségek
- képzési költség támogatása
- a támogatott vállalkozás munkavállalói képzésen történő részvétele miatt kieső munkaidőre jutó bruttó bér de minimis támogatásként, valamint az energiaintenzív ágazatokban válságtámogatásként
- a képzések szervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakmai megvalósító költsége de minimis támogatásként választható, amely kizárólag mikro-, és kisvállalkozásnak minősülő támogatott vállalkozás esetében támogatható
Így a támogatás összege képzési költségből, bértámogatásból és szakmai megvalósítói költségéből áll. A támogatás a munkavállaló egyénekre szól, az összegre a munkáltató jogosult és ez által a hatósági szerződés is a munkáltatóval köttetik.
LEHETSÉGES TÉMAKÖRÖK KOMPETENCIAFEJLESZTŐ (SOFT-SKILLS) KÉPZÉSEK ESETÉN:
- Kommunikáció, vezetési stílusok és önismeret
- Konfliktuskezelés és tárgyalástechnika
- Motiváció, döntéshozatal, delegálás és felhatalmazás
- Prezentációstechnika és értekezletvezetés
- Stresszkezelés és időgazdálkodás
- Változásmenedzsment és változások kezelése
- Csapatépítés és együttműködésfejlesztés
- további készségfejlesztő programok
- további vezetésfejlesztési programok
40 éves szervezet- és vezetésfejlesztési tapasztalatunknak köszönhetően – amely a komplex szervezetfejlesztési és kultúraváltási folyamatoktól, egészen a különböző készség- és attitűdfejlesztő programokig terjed – hosszantartó és hatékony megoldást nyújtunk jelenlegi és jövőbeli partnereink részére. Tanácsadóink, trénereink sokoldalú képzettsége, és iparágakon átívelő, változatos tanácsadói és tréneri szakmai tapasztalatok alapján végzik a fejlesztési munkájukat.
Amennyiben kérdése van vagy további információra lenne szüksége kérjük keressen minket a concordia@concordia-od.hu e-mail címen és kollegáink készséggel állnak rendelkezésére.
PÁLYÁZATÍRÓ PARTNERÜNK: PREBA KFT.
A GINOP Plusz 3.2.1-21 támogatás célja
A feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak.
A harmadik hirdetményszakasz a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok munkavállalóinak szóló képzések finanszírozását segíti, különös tekintettel az energiaintenzív ágazatokban foglalkoztatott munkavállalókra.
A pályázat támogatási lehetősége egész Magyarország területén elérhető, beleértve Budapestet is. A rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd forint. A pályázók köre a mikro-, kis- és középvállalkozásokon kívül a nagyvállalatokat is magában foglalja. Ez a lehetőség azon vállalkozások számára kínál támogatást, akik a kompetenciáik fejlesztésére, idegen nyelvi és IKT képzésekre, illetve szakmai ismeretekre irányuló képzésekre szeretnének forrásokat szerezni.
GINOP Plusz 3.2.1-21 pályázathoz kapcsolódó néhány paraméter
✔ Kompetenciafejlesztő (soft skill) tréningek, képzések támogatása
Soft skill képzés
Olyan, gazdasági ágazattól független, a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére, vagy fejlesztésére irányuló képzés, amely részszakmához, szakképesítéshez, nyelvi, vagy informatikai képzettséghez nem, vagy csak részben köthető kompetenciák fejlesztését célozza. Pl.: vezetői készségek fejlesztése; kommunikációs, együttműködési készségek fejlesztése; változáskezelés; alapkompetenciák fejlesztése; csapatépítés és működésfejlesztés stb.
✔A mikro-, kis- és középvállalkozások 75 millió, míg a nagyvállalkozások akár 150 millió forintos támogatást is igényelhetnek.
✔BÉRTÁMOGATÁS IGÉNYBE VEHETŐ A MUNKVÁLLALÓK KIESŐ MUNKAIDEJÉRE.
✔A támogatás 100-70-60-50 %-os intenzitású, de a bértámogatással a képzés nyereséges is lehet.
✔A keretösszeg nem merül ki, 30 Mrd Ft állt rendelkezésére az első két meghirdetett ütemben, melynek csak egy része került felhasználásra
Mekkora támogatás igényelhető?
A támogatási összeg mikro-, kis- és középvállalkozások esetén 75 millió Ft, míg nagyvállalatok számára legfeljebb 150 millió Ft lehet. A képzési támogatásra és bértámogatásra vonatkozóan mikro- és kisvállalkozás esetében 70 %-os, középvállalkozásoknál 60 %-os, nagyvállalatoknál pedig 50 %-os a támogatási intenzitás.
A képzéseket támogató program jelenlegi, III. szakasza számos könnyítést is tartalmaz a vállalkozások részére. Az energiaintenzív ágazatokban működő vállalkozások – amennyiben képzési tervükben zöld átálláshoz kapcsolódó képzés is megjelenik – 100 %-os támogatási intenzitással igényelhetnek támogatást.
Meddig pályázható a keretösszeg?
A Ginop Plusz 3.2.1-21 III. ütemére a pályázatokat 2024. március 5-től 2024. június 30-ig lehet benyújtani.