

















Aktuális helyzet feltárása, illetve annak visszajelzése, a kiinduló állapot pontos megértése, közös értelmezése. A vizsgálat fókuszában lévő főbb témák: szervezeti struktúra, célok, fő tevékenységek és folyamatok, együttműködés, kommunikáció, vezetés.
A már meglévő folyamatok vizsgálata, optimalizálása, illetve szükség szerint új folyamatok / mérőszámok kialakítása és bevezetése, melyek az üzleti célok megvalósulását rugalmasan, transzparensen és hatékonyan támogatják, és biztosítják a megfelelő információáramlást.
Munkavállalói értékelési rendszerek kialakítása: Visszajelzési, teljesítményértékelési rendszer létrehozása, ennek kitalálása, megalkotása a szervezet munkatársainak bevonásával.
Szervezeti és működésfejlesztő program, melynek fő célja az aktuális működés erősségeinek és nehézégeinek feltárása a teljes szervezetre kiterjedő helyzetkép készítésével. A helyzetkép ismeretében közös lépések és célok kijelölése, valamint ezek konkrét akciótervvé formálása.
Vezetői és menedzsment tanácsadás és fejlesztés – vezetői készségfejlesztés, kommunikációs és önismereti program.
Vezetői és menedzsment tanácsadás és fejlesztés
A működés erősségeinek és nehézségeinek feltárása a teljes szervezetre kiterjedő helyzetkép elkészítése – A helyzetkép alapján közös lépések, célok kijelölése, akciótervek készítése. Szakértőbő vezető c. program – A középvezetői réteg számára vezetői szerepüknek tudatosítása.
Képzési, személyiség- és készségfejlesztő programok kialakítása, képzési terv készítése – önismereti műhelymunka, asszertív kommunikáció, konfliktuskezelés, együttműködés, csoportos problémamegoldás
Frissen kinevezett műszakvezetők képzése, a követkető területeken: egymás jobb megértése (személyiségtipológia), kommunikáció, csapat és bizalom, illetve alapvető vezetői eszközök megismerése, elsajátítása.
DISC profilozás és visszajelzés. A folyamatban lévő integráció megkönnyítése, a minél jobb megismerés, a könnyebb beilleszkedés, és hogy mindenki megtalálja a helyét az új szervezetben.
Munkatársi elégedettség felmérés elvégzése. Annak visszajelzése a felsővezetés részére, illetve legörgetése az igazgatóságok szintjére.
Vezetői mediáció
Budaörs
A cég vezetése arról határozott, hogy a szervezetben dolgozó felső és közép vezetők számára egy 360 fokos felmérést valósít meg, hogy a vezetőknek szóló visszajelzéseken túl, a fejlesztési irányokat is pontosabban be tudják határolni. Az együttműködésünk során közösen dolgoztuk ki a felmérés menetét, az értékelők és értékeltek meghatározását és tájékoztatását, továbbá az értékelés fő dimenzióit, illetve a végső kérdőív testre szabását.
Az eredmények visszajelzése az érintetteknek egy 1-1,5 órás fejlesztő (coaching típusú) beszélgetésben történt meg a tanácsadóink által. Ezt még követte egy olyan ún. háromszög beszélgetés, amiben az értékelt, az értékelt vezetője és a HR képviselője vettek részt. Ennek lebonyolításához szakmai háttértámogatást nyújtottunk.
Budapest
Készségfejlesztő programok a szervezet munkatársai számára. Többek között:
Budapest, Százhalombatta, Tiszaújváros, Zalaegerszeg
A MOL teljes szervezeti és kulturális átalakítását célzó több éves komplex transzformációs folyamat részeként: kultúraváltási projekt vezetése (felsővezetői és divizionális vezetői workshopok; vezetői készségfejlesztő tréningek; működésfejlesztő wsh-ok), tanácsadás és részvétel a Transzformációs team munkájában, vezetői készségfejlesztő programok, belső facilitátorképzés, változásmenedzsment képzés a “Change Agentek” számára, executive coaching a felsővezetés számára.
A MOL Finomítás részére az Egészséges Szervezet Modellen alapuló helyzetfeltárás és fejlesztési folyamat. A majd 4 éves folyamat során szervezeti jövőkép kialakítása, annak véglegesítése és legörgetése a szervezetben. Több alkalommal nagycsoportos módszertannal. Az új kultúra megszilárdítását erősítő programok felső- és középvezetők, illetve műszakvezetők részére, továbbá a belső működést fejlesztő programok a különböző szervezeti egységeknek.
"1999-ben találkoztam először egy Jövőkép építő workshopon a Concordia csapatával. Ez volt az a workshop, ami elindított egy folyamatot, amely során egy nagy, elkényelmesedett magyar szocialista vállalat alakult át versenyképes, dinamikusan fejlődő, sikeres nemzetközi vállalattá.
2001-ben már, mint az egyik főszereplője lehettem részese a következő történelmi workshopoknak. A „Hogyan csökkentsük le készleteinket 700 ezer tonnára”, ma már legendássá vált, mert szintén mérföldkőnek számít a kőolaj-feldolgozás és értékesítés területén a teljes vállalati optimumot megvalósító szervezeti működés kialakításában.
2008-ban pedig már felső vezetőként nem volt kérdés, hogy amikor egy több ezer fős szervezet átalakításáról, mondernizálásáról, jövőképének megfogalmazásáról döntöttünk, hogy ezt csak Lövey Imrével és a Concordia csapatával tudtuk elképzelni. És még ekkor is kaptunk újat. Az általuk kidolgozott Egészséges szervezet elmélet és a hozzá tartozó kérdőív óriási segítséget jelentett nemcsak abban, hogy lemértük hol is tart a szervezet, de abban is, hogy a kollégák jelentős része azonnal megértette a változás és változtatás szükségességét…
…sose akartak csak csinálni dolgokat, mindig meg akartak csinálni valamit…és ezt ma is profi módon teszik…"
Kelemen Béla
Finomítás igazgató
Tatabánya
Az első számú vezetővel és a felső vezetői csapattal közösen folytatott munka alapján a teljes vállalati jövőkép megújítását, és annak legörgetését szolgáló fejlesztési folyamat támogatása. A közös helyzetértelmezés után a jövőkép meghatározása, és ahhoz kapcsolódóan több fejlesztési irány megvalósítása. Többek között:
Együttműködésünk a Concordia Kft.-vel már több mint 5 évre nyúlik vissza. Ezalatt az idő alatt számos programot valósítottunk meg közösen, több terület és dolgozói csoport fejlesztése érdekében. A programok önállóan is értéket nyújtanak, ugyanakkor plusz hozadék, hogy ezek – a Concordia rendszerszemléletű megközelítése miatt is – valamilyen módon mindig kapcsolódnak egymáshoz, egy szerves rendszert alkotnak, így is erősítve egymást.
A Concordia munkatársai mindig nagy figyelmet fordítanak arra, hogy feltárják a valós problémákat – jó értelemben véve nem elégszenek meg azzal, amit mi mondunk nekik – és azokhoz igazítva alkalmaznak eltérő eszközöket, módszereket, szabják testre a különböző működésfejlesztő programokat, tréningeket.
És ez a rugalmasság nem csak az előkészítésben, hanem a programok közben is jelen van munkájukban. Ha a csoport ritmusa úgy kívánja, akkor menet közben is változtatnak a tervezett meneten, továbbra is fókuszban tartva a legfontosabb célokat. Jó egy ilyen profi csapattal együttműködni!
Pallag Gábor
HR igazgató
Budapest, Fót
Az együttműködésünk során számos különböző készségfejlesztő tréninget valósítottunk meg a Baker Hughes munkatársai számára, mind a budapesti, mind a fóti telephelyen. Ezek a programok egyrészt a vezetők fejlesztését célozták meg, másrészt a munkatársi csoportok számára is nyújtottak képzéseket különböző témákban (pl.: kommunikáció, prezentáció, EQ, DISC, stresszkezelés, változások kezelése, reziliencia).
A Concordia Kft.-vel való közös munkánk során nagyfokú rugalmasságot tapasztalunk minden esetben és minden téren. Igaz ez arra, ha a tréningnaptárunk időbeosztását kell összeraknunk, és akkor is, ha egy tréning tematikáját kell összeállítani. Nem kész, vegrehajtandó terveket várnak, hanem velünk közösen, kooperatív módon alakítják ki a nekünk szánt tréningeket, így ezek a lehető legjobban szolgálják a célcsoportok igényeit.
A ránk szabott megoldásokban akkor is nagy segítséget kapunk, ha nincs éppen konkrét elképzelésünk a fejlesztést illetően. A Concordia Kft. felkészült tanácsadói, trénerei mindig tudnak nekünk jó ötletekkel szolgálni, amiből aztán érdekes és tartalmas programok születnek. Nagyon erős náluk a vevői fókusz. Öröm velük együtt dolgozni!
Mag Mónika
HR vezető
Budapest, Kecskemét
A több éves együttműködés során a kecskeméti szervezetet több ponton is segítettük, támogattuk. Részt vettük a munkatársaknak szóló különböző készségfejlesztő programok (pl.: hatékony megbeszélések levezetése, hatékony prezentáció) kidolgozásában, levezetésében és azok utókövetésében is.
A készségfejlesztő programok mellett a HR csapat működésének a fejlesztésében is részt vettünk, ahol a frissen létrejövő új gyáregység csapatának a munkáját segítettük. Itt a csapaton belüli kommunikáció, együttműködés volt fókuszban, kiegészítve a csapat építésével.
Budapest
A szervezet működésének már korábban is része volt a rendszeres teljesítményértékelés, ugyanakkor a vezetés szerette volna ezt továbbfejleszteni, javítani. Ennek érdekében az együttműködésünk során feltérképezésre került a jelenlegi gyakorlat, majd a helyzetkép tanulságai alapján azonosításra kerültek a főbb célok, hogy mi és hogyan legyen része a teljesítményértékelési folyamatnak. Ezt egy olyan közös munka követte a tanácsadók és a vezetők részvételével, amelynek keretében a tanácsadók szakmai iránymutatásai és javaslatai alapján, illetve a vezetők „helyismerete” és döntései alapján összeállításra került egy értékelési folyamat. Ez kiterjedt a kommunikációra, a lépésekre, az értékelés mikéntjére, beszélgetések tartalmára és a folyamat dokumentálására is. Az anyag véglegesítése és annak a gyakorlatba való átültetésének a lépései is egy közös gondolkodás, workshop keretében történtek meg.